Strona główna | AktualnościThermistar - innowacyjna technologia produkcji wełny mineralnej marki Isover

Thermistar - innowacyjna technologia produkcji wełny mineralnej marki Isover

Thermistar to prekursorski sposób produkcji wełen mineralnych opracowany w laboratoriach Saint-Gobain. Innowacyjna technologia 7-krotnej kompresji pozwala marce ISOVER tworzyć produkty o wyjątkowych właściwości termoizolacyjnych oraz użytkowych.
Dzięki innowacyjnej technologii układania włókien Thermistar, marka ISOVER łączy w swoich produktach najlepszą lambdę na rynku z optymalną grubością płyt i mat z wełen szklanych. Dla przykładu płyty z wełny mineralnej ISOVER Multimax30 charakteryzują się współczynnikiem przewodzenia ciepła na poziomie = 0,030 W/mK. Co istotne, technologia 7-krotnej kompresji poprawia własności użytkowe produktów, takie jak elastyczność czy delikatność włókien. Dzięki temu montaż produktów jest wygodniejszy, przebiega szybko i sprawnie. Poza poprawą parametrów użytkowych i termoizolacyjnych, Thermistar umożliwia również zwiększenie kompresji produktów z wełny szklanej i uzyskiwanie wydajności z rolki równej 700 procent, co efektywnie wpływa na obniżenie kosztów transportu, magazynowania, a także pozwala na wygodne przewożenie izolacji na plac budowy przez klienta końcowego.

Po co nam najniższy współczynnik przenikania ciepła?

W budownictwie efektywnie energetycznym, ale także w projektach termomodernizacyjnych elementem kluczowym jest odpowiedni stopień izolacyjności termicznej przegród. To właśnie izolacyjność ścian, podłóg, dachu i okien decyduje o tym, czy dom będzie tracił ciepło, którego wytworzenie staje się coraz droższe. Aby uzyskać jak najlepszą ochronę przed stratami energetycznymi, powinniśmy nie tylko zachować ciągłość izolacji, ale także wybrać produkt o najlepszych parametrach technicznych. Spośród wielu propozycji materiałów izolujących warto zwrócić szczególną uwagę na wełnę mineralną. Produkty wytwarzane w technologii Thermistar w fabryce ISOVER nie tylko posiadają najniższy współczynnik przewodzenia ciepła, ale także ich grubość jest dopasowana do wymagań projektu.

Źródło: Saint-Gobain

CZYTAJ WIĘCEJ

Centrum Szkoleniowe Isover rośnie w siłęDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Kryteria termoizolacyjności - w kierunku domów pasywnych

Dom wysoko energooszczędny, uznawany za inwestycję wymagającą zastosowania drogich i zaawansowanych technologii, wraz ze zmianą prawa budowlanego w roku 2021 stanie się standardem w budownictwie jednorodzinnym. Jego przegrody będą musiały spełniać bardzo restrykcyjne kryteria termoizolacyjności. Czytaj więcej