Strona główna | AktualnościTrendy kolorystyczne w palecie Chromatic Professional Colors

Trendy kolorystyczne w palecie Chromatic Professional Colors

Wzornik kolorów Chromatic to rozwiązanie dla osób planujących wykończenie ścian wewnętrznych, zewnętrznych lub elementów wyposażenia, takich jak meble, stolarka drzwiowa i okienna, farbami marki Dekoral Professional i Sigma Coatings. Znajduje się w nim aż 1170 kolorów. Wzornik pomoże dopasować odpowiedni odcień i zobaczyć, jak będzie zachowywał się w danym pomieszczeniu.

Kolekcja 1170 wyjątkowych kolorów Chromatic została stworzona z myślą o profesjonalistach - projektantach i architektach. Obejmuje zarówno barwy popularne, klasyczne, jak i te zgodne z najnowszymi trendami w projektowaniu wnętrz i fasad budynków. Specjalnie pogrupowane kolory - od bieli i pasteli, przez średnio i mocno nasycone, po subtelne szarości - ułatwiają znalezienie odpowiedniego odcienia poprzez porównanie go z innymi oraz dopasowanie kilku różnych barw do siebie. Próbki pozwalają także ocenić, jak produkt będzie wyglądał w konkretnym świetle - naturalnym lub sztucznym.

Trzeba pamiętać, że wymalowany kolor może różnić się od pokazanego na wzorniku. Docelowy odcień zależy bowiem od wielu czynników: rodzaju użytego produktu - mat, satyna, półmat lub połysk, faktury podłoża, usytuowania względem stron świata i rodzaju oświetlenia. Na przykład na idealnie gładkiej powierzchni może wyglądać finalnie na nieco jaśniejszy niż na chropowatej lub strukturalnej. "Po wybraniu konkretnego koloru ze wzornika zawsze rekomendujemy wykonanie wymalowania próbnego na docelowym podłożu z wykorzystaniem testera, który umożliwia sprawdzenie praktycznie każdego z ponad 10 000 dostępnych kolorów naszych farb, w tym. 1170 z palety Chromatic. Pozwoli to obejrzeć realny odcień i uniknąć rozczarowań" - zaleca Piotr Nowacki, brand manager marek Dekoral Professional i Sigma Coatings. Podczas zamawiania wybranego koloru w punkcie sprzedaży należy podać pełne oznaczenie koloru - symbol CH1, cztery następujące po nim cyfry oraz nazwę.

Wzornik Chromatic
można nabyć bezpośrednio u producenta na stronie www.chromaticstore.com, w sekcji Boutique. Jego koszt to około 15 euro. Stali klienci Dekoral Professional i Sigma Coatings otrzymują go bezpłatnie. Można skorzystać także z elektronicznej karty kolorów, dostępnej pod adresem www.e-chromatic.pl. Więcej informacji na www.profesjonalnefarby.pl.

Źródło i zdjęcia: Dekoral
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Dobry materiał izolacyjny? 5 pytań, na które wykonawca musi znać odpowiedź

Remont starego domu czy budowa nowego - w obu przypadkach niezbędna jest kompleksowa termomodernizacja. Wykonawca musi wówczas podjąć kilka kluczowych decyzji. Jaki materiał wybrać do ocieplenia? Kiedy przeprowadzić prace? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy, które rozwiązania są najlepsze. Czytaj więcej