Strona główna | AktualnościUltra Violet - kolor roku Pantone. Jak połączyć go z fugą i płytkami ceramicznymi?

Ultra Violet - kolor roku Pantone. Jak połączyć go z fugą i płytkami ceramicznymi?

Wraz ze starym rokiem mija moda na ożywczą zieleń, kojarzącą się z naturą, nowym życiem i harmonią. W 2018 będzie bardziej mistycznie, twórczo i kreatywnie. Pożegnajmy Greenery - kolor roku 2017, powitajmy Ultra Violet, ogłoszony przez Amerykański Instytut Pantone kolorem roku 2018 - również w aranżacjach łazienek.

Czy Ultra Violet, czyli odcień fioletu z lekką domieszką błękitu, będzie królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie? Kolor roku Instytutu Pantone ma być wyrazem obecnie dominujących trendów myślowych, odbiciem "ducha czasu" i współczesności. Jeśli prognozy amerykańskich specjalistów są trafne, czeka nas rok przemiany duchowej, wyciszenia i odkrywania tajemnic wszechświata.

Ponieważ kolor fioletowy rzadko występuje w naturze, kojarzony jest z tajemnicą i mistycyzmem. Dziś łazienka to również sfera domowego sacrum, stająca się dla nas azylem, miejscem wyciszenia, relaksu czy długich rozmyślań. Ciemny fiolet pozwala oderwać się od zgiełku dnia i oddać medytacji - to kolor magii i tajemnicy, wszystkiego co niezwykłe i niecodzienne.


Jak wykorzystać Ultra Violet?

"Ultra Violet, zapraszany do łazienek między innymi w postaci nowoczesnych płytek ceramicznych, będzie doskonale współgrał z wybranymi kolorami szerokiego wachlarza fugi Saphir, która zadebiutowała w naszej ofercie we wrześniu zeszłego roku" - podkreśla Daria Bielska - Muszalik, kierownik produktu firmy Sopro. "Możemy połączyć go z wyrazistymi i mocnymi barwami, a jeśli obawiamy się, że pomieszczenie stanie się zbyt ciemne, postawmy na delikatniejsze kolory z palety fugi Sopro Saphir - magnolię 76, stellę 74, miętę 42, krokus 78, beż bahama 34 czy jasnoszary 16" - dodaje ekspert Sopro.

Sopro Saphir to nie tylko w walory estetyczne, ale wysoka jakość produktu. Za jej trwałość odpowiada nowoczesna technologia Hydrodur®, która znacząco podwyższa odporność spoin na przenikanie wody oraz aktywnie przeciwdziała rozwojowi pleśni i mikroorganizmów, wykazując silne właściwości antybakteryjne oraz zdolność do samooczyszczania. Technologię Hydrodur® wspiera efekt perlenia, dzięki któremu spoina charakteryzuje się doskonałą szczelnością i brakiem wchłaniania zanieczyszczeń w strukturę fugi. "W efekcie otrzymujemy trwałe rozwiązanie o zredukowanej absorbcji wilgoci i zanieczyszczeń powstałych podczas codziennej eksploatacji pomieszczenia. Cechy te, w połączeniu z innowacyjną recepturą gwarantującą gładką powierzchnię fugi i trwały kolor wpływają na niezmienny, estetyczny wygląd spoiny - nawet w obliczu wielu lat eksploatacji" - podkreśla Daria Bielska-Muszalik, ekspert firmy Sopro.


Spojrzenie na kompozycję

Poprzez skojarzenia z barwami orientu, Ultra Violet idealnie odnajdzie się w bogato zdobionych wnętrzach pokoi kąpielowych i domowych salonów spa. Doskonałą podpowiedzią dla wnętrz inspirowanych Ultra Violet jest również styl glamour. Fiolet z wzorzystych płytek, pełnych skomplikowanych ornamentów, doskonale uzupełnią białe, czarne lub szare fugi. Jeśli jednak wolimy bardziej stonowane kompozycje, wykorzystajmy styl prowansalski, zastępując lawendę Ultra Violet. Perfekcyjnie ożywi pomieszczenia, w których królują kremowe barwy, delikatne odcienie beżu czy biel - w końcu fiolet to kolor indywidualistów i nonkonformistów.

Śmiało eksperymentujmy z Ultra Violet - przełamujmy konwencje, poszukujmy nowych połączeń, dajmy wyraz swej artystycznej pasji. Pokażmy światu, że też jesteśmy ultranowocześni!

Źródło i zdjęcia: Sopro
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Dobry materiał izolacyjny? 5 pytań, na które wykonawca musi znać odpowiedź

Remont starego domu czy budowa nowego - w obu przypadkach niezbędna jest kompleksowa termomodernizacja. Wykonawca musi wówczas podjąć kilka kluczowych decyzji. Jaki materiał wybrać do ocieplenia? Kiedy przeprowadzić prace? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy, które rozwiązania są najlepsze. Czytaj więcej