Strona główna | AktualnościW poszukiwaniu Super Wykonawcy

W poszukiwaniu Super Wykonawcy

Budowa lub remont domu to droga rzadko usłana różami. Dla większości z nas to inwestycja życia, gdyż nieczęsto budujemy więcej niż jeden dom. Dlatego tak ważnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy, który zapewni odpowiedni poziom realizacji - w tym celu zazwyczaj opieramy się na poleceniach od znajomych. Czy jest to jednak jedyny wybór?

Część naszych znajomych jest zawiedziona jakością wykonanej pracy, inni z kolei polecają daną ekipę, bo bardzo dobrze wywiązała się ze swoich zadań. Dwie przeciwstawne opinie, które nierzadko dotyczą tego samego fachowca. Brzmi znajomo? Prawdą jest, że trudno ocenić danego wykonawcę na podstawie zaledwie jednego zlecenia. Nie wspominając już o tym, że nie zawsze znamy ludzi będących w stanie nam doradzić. Co robić w takiej sytuacji?

Do budowania jeden krok

Dość naturalnym i chyba najczęściej podejmowanym krokiem w poszukiwaniach wykonawcy jest wywiad przeprowadzony na forach internetowych lub w rubrykach ogłoszeń w gazetach. Co potrzebujemy wiedzieć? Na pewno korzystnie jest znaleźć wykonawcę, który oferuje kompleksowy zakres usług. "Jeśli stawiamy dom od podstaw, warto wytypować firmę, która zaoferuje kompleksową ofertę budowlaną - od fundamentów aż po czubek dachu. W przeciwnym razie możemy się zetknąć z przykrą sytuacją, w której wykonawcy różnych etapów prac zaczną obrzucać się pretensjami za wszelkie niedociągnięcia. Jak to wówczas zazwyczaj bywa, ostatecznie to sam inwestor obarczony zostaje egzekwowaniem reklamacji w rozciągającym się łańcuszku przerzucanych win" - dodaje Tomasz Kwiatkowski, doradca techniczny z firmy ROCKWOOL.

Jakość certyfikowana

Jedną z najcenniejszych wartości w branży budowlanej jest fachowa wiedza i umiejętności. Dlatego też firma ROCKWOOL Polska, stawiając na edukację i dążąc do zacieśniania relacji z profesjonalnymi wykonawcami, stworzyła program Super Wykonawca ROCKWOOL. Jego głównym celem jest praktyczne szkolenie wykonawców oraz zbudowanie społeczności fachowców. Trenerzy ROCKWOOL dzielą się wiedzą z zakresu ocieplania ścian zewnętrznych i poddaszy oraz pokazują jak prawidłowo przeprowadzać te prace. Co zaś najważniejsze, wraz z uczestnikami wykonują prace ociepleniowe, ucząc przy tym najlepszych praktyk i eliminując dotychczasowe złe nawyki. Szkolenie oraz pozytywna ocena realizacji ocieplenia domów są podstawą do uzyskania przez wykonawcę tytułu Certyfikowanego Wykonawcy ROCKWOOL. Jaka to korzyść dla inwestora poszukującego dobrego wykonawcy? Certyfikat stanowi potwierdzenie, iż dany wykonawca uzyskał odpowiednią wiedzę, którą właściwie wykorzystał w praktyce.

Znalezienie wykonawcy, który zapewniać będzie odpowiedni poziom prac, nie musi być szukaniem igły w stogu siana. Mając na uwadze powyżej wymienione wskazówki, wybór sprawdzonego fachowca, który wywiąże się ze swojego zlecenia rzetelnie i na 100%, nie powinien stanowić większego problemu. Świetnym i niezwykle wygodnym źródłem informacji jest również Internet. Wyszukiwarka na stronie ROCKWOOL Polska (http://www.rockwool.pl/ocieplenie-domu/s/gdzie-kupic-wykonac-ocieplenie#click.tabs.2) odnajduje fachowców w przeciągu kilku sekund. W ten sposób będziemy mieli do czynienia ze specjalistą, któremu zaufał wiodący na rynku producent skalnej wełny mineralnej. Trudno o lepszą rekomendację.

Źródło i zdjęcie: Rockwool

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedza, certyfikaty i wsparcie marketingowe - Rockwool kompleksowo dla wykonawców
Nowe Warunki Techniczne - przymus czy przywilej? Wyjaśnia firma Rockwool
Wyciszona sala gimnastyczna - właściwa akustyka dzięki produktom firmy Rockwool
Grupa Rockwool rozszerza ofertę bezspoinowych systemów ociepleń ETICS
Supermoce dla naszego domu? Ruszyła największa kampania w historii Rockwool Polska



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej