Strona główna | AktualnościWnętrzarskie SOS: zakrywamy plamy na ścianach

Wnętrzarskie SOS: zakrywamy plamy na ścianach

Niesforne dzieciaki, nieostrożni goście czy ubrudzony błotem pies - w domu nie brakuje sytuacji, w których ściany mogą zostać zachlapane. W sytuacji awaryjnej liczy się szybka reakcja i sprawdzony sposób na usunięcie plamy. Kiedy czyszczenie ściany wodą z detergentem czy mydłem malarskim nie przynosi skutku, możemy sięgnąć po specjalistyczne produkty, które pomogą nam uporać się z trudnymi do wyczyszczenia plamami.

Jeśli do tej pory nie pomalowaliśmy ścian farbami plamoodpornymi, możemy mieć nie lada problem z usuwaniem zanieczyszczeń - zwłaszcza gdy domowe sposoby zawodzą. Uporczywe plamy i zacieki potrzebują kompleksowego działania. Warto zatem użyć farby gruntującej, takiej jak Renostyl Plus z serii Zadania Specjalne od marki Dekoral. Jej działanie polega na izolowaniu plamy, dzięki czemu zabrudzenie nie będzie prześwitywać przez warstwę kolorowej farby. Produkt sprawdzi się także w przypadku plam po zaciekach wodnych, sadzy i tłuszczach.

Przygotowanie podłoża

Aby jej użyć, musimy odpowiednio przygotować podłoże. Malujemy zawsze na czystą, suchą i odpyloną powierzchnię. Jeśli stare warstwy się łuszczą, powinniśmy je usunąć, używając do tego papieru ściernego. Wszystkie ubytki i pęknięcia muszą być wcześniej zaszpachlowane.


Maskowanie plamy

Przed użyciem należy dokładnie wymieszać farbę, używając do tego drewnianej listewki. Jeśli jej konsystencja jest zbyt gęsta, możemy rozrzedzić ją rozcieńczalnikiem w objętości maksymalnie 2%. Do malowania najlepiej użyć wałka, a w przypadku trudno dostępnych powierzchni - pędzla kaloryferowego. Dopiero wówczas, gdy pierwsza warstwa produktu wyschnie, możemy zaaplikować kolejną.

Czas na kolor

Farbę nawierzchniową możemy nałożyć minimalnie po sześciu godzinach od pomalowania ostatniej warstwy Renostyl Plus. W czasie prac należy regularnie wietrzyć pomieszczenie - aż do ustania charakterystycznego zapachu. Warto mieć taki produkt zawsze pod ręką, na wypadek, gdyby zdarzyła się nieprzewidziana sytuacja.

Źródło i zdjęcie: Dekoral

CZYTAJ WIĘCEJ

Porady Dekoral: Trudne plamy na... ścianie. Co z nimi zrobić?
Uwolnij swoje ściany od plam
Plamy na ścianie to już nie problem - Dekoral Renostyl Plus
Plamy i zacieki - jak walczyć z wilgocią i zabrudzeniami na ścianie?
Plamoodporność w najlepszym wydaniu - Sigma Ceramic Clean
Ceramiczna farba plamoodporna - nowość w rodzinie farb wewnętrznych marki Skała TychyDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Dobry materiał izolacyjny? 5 pytań, na które wykonawca musi znać odpowiedź

Remont starego domu czy budowa nowego - w obu przypadkach niezbędna jest kompleksowa termomodernizacja. Wykonawca musi wówczas podjąć kilka kluczowych decyzji. Jaki materiał wybrać do ocieplenia? Kiedy przeprowadzić prace? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy, które rozwiązania są najlepsze. Czytaj więcej