Strona główna | AktualnościZnamy zwycięzców Olimpiady "Buduj z Pasją"!

Znamy zwycięzców Olimpiady "Buduj z Pasją"!

W dniach 9-11 kwietnia 2018 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu odbył się Finał Centralny VII Olimpiady "Buduj z Pasją". Do boju stanęło 16 najlepszych drużyn z całej Polski, którzy zmagali się w części praktycznej, jak i teoretycznej.

Akademia Techniczna była jednym z głównych sponsorów materiałów i narzędzi niezbędnych do wykonania zadania finałowego, a jej eksperci autorami, zarówno pytań teoretycznych, jak i zadań praktycznych. Uczniowie w tym roku mieli wykonać aranżację ściany na uprzednio przygotowanym podłożu zgodnie z technologią malarską. Zadanie polegało na tapetowaniu tapetą 3D i pomalowaniu jej dwukrotnie farbą Sigma Sigmulto Metallic oraz pomalowaniu dolnej części farbą emulsyjną Dekoral Clean&Color.


Efekt końcowy eksperckim okiem oceniali m.in. specjaliści ds. Szkoleń Akademii Technicznej PPG Deco. Najlepiej w części praktycznej i teoretycznej poradziły sobie drużyny:
  • Miejsce I - Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii - uczniowie, Sebastian Sowa i Adrian Krawczyk - opiekun Pani Ela Smeryczyńska.
  • Miejsce II - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Sikorskiego w Tarnobrzegu - uczniowie, Grzegorz Rękas i Paweł Szelest - opiekun Pan Rafał Sawicki.
  • Miejsce III - Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach - uczniowie, Tomasz Adamczyk i Michał Bocian - opiekun Pani Anna Wąsala.
"Umiejętności zaprezentowane przez uczestników były na bardzo wysokim poziomie, a ich zaangażowanie w trudne zadania finałowe świadczyły o ich wielkiej pasji i wytrwałości!" - mówi Klara Pikiewicz, Specjalista ds. Operacyjnych i Marketingu z Akademii.


11 kwietnia odbyła się uroczysta Gala Finałowa, podczas której wszystkie finałowe drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe, dyplomy oraz puchary.

Źródło i zdjęcia: PPG
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej