Strona główna | AktualnościZnamy zwycięzców Olimpiady "Buduj z Pasją"!

Znamy zwycięzców Olimpiady "Buduj z Pasją"!

W dniach 9-11 kwietnia 2018 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu odbył się Finał Centralny VII Olimpiady "Buduj z Pasją". Do boju stanęło 16 najlepszych drużyn z całej Polski, którzy zmagali się w części praktycznej, jak i teoretycznej.

Akademia Techniczna była jednym z głównych sponsorów materiałów i narzędzi niezbędnych do wykonania zadania finałowego, a jej eksperci autorami, zarówno pytań teoretycznych, jak i zadań praktycznych. Uczniowie w tym roku mieli wykonać aranżację ściany na uprzednio przygotowanym podłożu zgodnie z technologią malarską. Zadanie polegało na tapetowaniu tapetą 3D i pomalowaniu jej dwukrotnie farbą Sigma Sigmulto Metallic oraz pomalowaniu dolnej części farbą emulsyjną Dekoral Clean&Color.


Efekt końcowy eksperckim okiem oceniali m.in. specjaliści ds. Szkoleń Akademii Technicznej PPG Deco. Najlepiej w części praktycznej i teoretycznej poradziły sobie drużyny:
  • Miejsce I - Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii - uczniowie, Sebastian Sowa i Adrian Krawczyk - opiekun Pani Ela Smeryczyńska.
  • Miejsce II - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Sikorskiego w Tarnobrzegu - uczniowie, Grzegorz Rękas i Paweł Szelest - opiekun Pan Rafał Sawicki.
  • Miejsce III - Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach - uczniowie, Tomasz Adamczyk i Michał Bocian - opiekun Pani Anna Wąsala.
"Umiejętności zaprezentowane przez uczestników były na bardzo wysokim poziomie, a ich zaangażowanie w trudne zadania finałowe świadczyły o ich wielkiej pasji i wytrwałości!" - mówi Klara Pikiewicz, Specjalista ds. Operacyjnych i Marketingu z Akademii.


11 kwietnia odbyła się uroczysta Gala Finałowa, podczas której wszystkie finałowe drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe, dyplomy oraz puchary.

Źródło i zdjęcia: PPG
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Dobry materiał izolacyjny? 5 pytań, na które wykonawca musi znać odpowiedź

Remont starego domu czy budowa nowego - w obu przypadkach niezbędna jest kompleksowa termomodernizacja. Wykonawca musi wówczas podjąć kilka kluczowych decyzji. Jaki materiał wybrać do ocieplenia? Kiedy przeprowadzić prace? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy, które rozwiązania są najlepsze. Czytaj więcej