Strona główna | Krok po krokuSavo przeciw pleśni

Savo przeciw pleśni

Savo to bardzo skuteczny środek dezynfekcyjny do likwidacji pleśni, glonów i grzybów. Odpowiedni do zastosowania na drewno, tynki i malowanie ścian zewnętrznych i wnętrz. Środek ma działanie natychmiastowe.

Bardzo skuteczny środek dezynfekcyjny do likwidacji pleśni, grzybów i glonów. Odpowiedni do zastosowania na drewno, tynki  ściany zewnętrzne i wewnętrzne. Środek ma działanie natychmiastowe.

Zdaniem producenta – Bochemie Poland – jest to najczęściej używany preparat przeciw pleśni na naszym rynku. Działanie grzybobójcze i dezynfekcyjne pojawia się natychmiast po aplikacji.



Fot. Bochemie Poland

Działa przeciwko wegetatywnym formom pleśni, grzybom, glonom ma działanie dezynfekcyjne. Dostarczany jest w rozpylaczu mechanicznym, który zapewnia łatwą aplikację środka i ułatwia likwidację pleśni również w trudno dostępnych miejscach.

Stosowany jest do likwidacji pleśni na ścianach, murach, drewnie, czarnych nalotów (pleśni) w szczelinach, fugach między kafelkami, w łazienkach, koło wanien, umywalek, na meblach kuchennych, oknach, drzwiach itp. Preparat jest skuteczny przeciw mikroskopijnym włóknistym grzybom, algom i mchom, ma wysokie właściwości bakteriobójcze. Znajdzie wykorzystanie w pomieszczeniach z podwyższoną wilgotnością i skłonnością do powstawania pleśni, w łazienkach, pralniach, łaźniach, saunach, basenach, w higienie komunalnej, magazynach żywności itp.

Aplikacja: na zaatakowane miejsca nanosimy preparat poprzez natrysk w odległości 3–5 cm i po 15–20 minutach możemy dane miejsce umyć wodą lub pozostawić preparat do wyschnięcia. Nie należy przed natryskiem usuwać pleśni, aby nie doszło do rozprzestrzenienia niebezpiecznych zarodników. W przypadku powierzchni mocno zaatakowanych czynność kilkakrotnie powtórzyć. Preparat ma działanie wybielające. Wydajność: 0,5 l = 10 m2.

www.bochemie.pl

Źródło: Tynki, nr 4 (9) 2010
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej