Strona główna | RealizacjeFFiL Śnieżka SA wsparła budowę pierwszego w Polsce Domu Ronalda McDonalda

FFiL Śnieżka SA wsparła budowę pierwszego w Polsce Domu Ronalda McDonalda

Dom Ronalda McDonalda, zwany "Dom poza domem" powstał z myślą o rodzicach, których dzieci przebywają na oddziałach Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimu. Jego budowę wsparła m.in. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, przekazując swoje produkty potrzebne do jego wymalowania.

"Dom poza domem" jest miejscem, w którym rodzice chorych dzieci będą mogli odpocząć i zregenerować siły, a także skupić się na wspieraniu dziecka w walce z chorobą, bez obaw o koszty związane z dojazdami do szpitala bądź z wynajęciem hotelu.

"Włączyliśmy się w tą inicjatywę, ponieważ wierzymy, że bliski kontakt rodziców z chorymi dziećmi wpłynie pozytywnie na leczenie małych pacjentów i pozwoli im na szybszy powrót do zdrowia, a tym samym do własnych domów" - mówi Łukasz Dobrowolski, Dyrektor ds. Marketingu FFiL Śnieżka SA.

Dom Ronalda McDonalda
składa się z 20 pokoi, wspólnego salonu, kuchni, jadalni, a nawet pralni, wszystko po to aby stworzyć rodzinom chorych dzieci jak najlepsze warunki pobytowe. Śnieżka wsparła budowę pierwszego w Polsce "Domu poza domem", przekazując swoje wyroby na pomalowanie ścian, których łączna powierzchnia wynosi 3 850 m2.

"Akcja ta wpisuje się w prowadzone przez Śnieżkę działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, dlatego mocno trzymamy kciuki za kolejne podobne inicjatywy w Polsce" - dodaje Łukasz Dobrowolski.

Uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce Domu Ronalda McDonalda miało miejsce 13 października 2015 r. w Krakowie.

Źródło i zdjęcie: Śnieżka

CZYTAJ WIĘCEJ

Produkty marki Śnieżka na Oddziale Dziecięcym Szpitala w Ciechanowie
Bajeczna łąka od Śnieżki na oddziale w Dąbrowie Tarnowskiej



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej