Strona główna | RealizacjeStyl industrialny wnętrz - 5 inspirujących aranżacji

Styl industrialny wnętrz - 5 inspirujących aranżacji

Styl industrialny wywodzi się z czasów, gdy na mieszkania zaczęto przerabiać wyłączone z użytkowania fabryki i magazyny. I to tego typu budynki zdefiniowały ten styl, dziś wprowadzany także do mieszkań na standardowych osiedlach. Jego charakterystyczne cechy to duże przestrzenie, wysokie wnętrza z ogromnymi oknami, surowość betonu i cegieł, widoczne elementy konstrukcyjne i instalacje. I tak jak o duże przestrzenie mieszkalne nie jest łatwo, tak resztę elementów można wprowadzać do każdego wnętrza bez przeszkód, tworząc loftowy klimat nawet w niedużym mieszkaniu. Wystarczą odpowiednie materiały wykończeniowe, kolorystyka nawiązująca do wnętrz fabrycznych oraz dodatki w industrialnym stylu. Oto pięć inspirujących aranżacji z industrialnym wystrojem wnętrz.

Styl industrialny w salonie

Industrialny klimat w salonie można łatwo uzyskać stosując na ścianach struktury imitujące beton. Do tego warto, żeby pojawiła się też w nim cegła. Jeśli budynek jest stary, dobrze jest jedną ze ścian pozbawić tynku tak, by pokazać cegłę. Można ją tylko zaimpregnować, wtedy zachowa swój naturalny kolor, ale można także pomalować ją na biało, co jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Biel i szarość to standardowe kolory wnętrz industrialnych. Często przełamywane kolorem żółtym, czerwienią i/lub turkusem. Surowość naturalnych materiałów budowlanych dobrze przełamać tekstylnymi dodatkami w tych kolorach. Całość będzie robiła nowoczesne wrażenie, ale nie będzie onieśmielała chłodem.


Styl industrialny w sypialni

Aranżując sypialnię w stylu industrialnym trzeba zadbać i jeszcze większą ilość dodatków wprowadzających do wnętrza ciepło i przytulność. Oprócz tkanin odpowiedni klimat stworzy drewno i ciepłe oświetlenie. Niekoniecznie w ciepłych oprawach. Metalowe, surowe, jakby zabrane z fabryki podkreśla loftowy styl wnętrza.


Styl industrialny w kuchni

Kuchnie w stylu industrialnym to hit ostatnich lat. Matowa cegła spotyka się w nich z błyszczącym metalem, chłodny beton z ciepłym drewnem. Tu jak nigdzie indziej sprawdzają się znakomicie żywiczne podłogi. W kuchniach w tym stylu częściej pojawiają się też wolno stojące urządzenia AGD, szczególnie te stylizowane na lata 50. i 60. Kuchnia to świetne miejsce na wprowadzenie stylu industrialnego, szczególnie jeśli chcemy, żeby robiła wrażenie kuchni restauracyjnej. Metalowy blat i stalowe AGD nadadzą kuchni sznyt profesjonalizmu i gastronomii przez wielkie G.


Styl industrialny w łazience

W łazience trzeba zadbać o zabezpieczenie powierzchni przed wodą - jeśli zdecydujemy się na beton i cegłę. Dobrze jest zastosować je na ścianach nie narażonych na stałe zalewanie wodą. Tam, gdzie woda ma styczność z powierzchnią, najlepiej sprawdzą się gresy - metaliczne, imitujące beton lub drewno. Dobrze jest pozostawić część ścian bez okładzin i po prostu pomalować je farbą. Najlepiej taką, która zapewni ścianie ochronę przez grzybami i bakteriami. Takie właściwości ma farba Kuchnia-Łazienka marki Śnieżka. Dodatek czystego srebra to gwarancja, że chorobotwórcze ustroje nie będą się rozwijać pod wpływem wilgoci i ciepła panujące w łazience.


Loft w bloku

Loft w bloku ma swoją nazwę - soft loft. Z powodów przestrzennych nie ma tu mowy o lofcie z prawdziwego zdarzenia - nie te wysokości, nie takie okna, nie ta przestronność. Ale nie trzeba zarzucać marzeń o lofcie mieszkając w M3 czy nawet M2. Zastosowanie innych charakterystycznych dla loftów i stylu industrialnego elementów nada mieszkaniu posmak dawnej fabryki czy magazynu. Czyli co? Cegła lub okładzina a imitująca, struktury betonowe, żywica, dużo metalu i trochę surowego drewna plus dodatki w industrialnym stylu: pofabryczne lampy, bakelitowe przełączniki, instalacje poprowadzone po powierzchni ścian. Wystarczy trochę wyobraźni i można mieć swój mini loft na blokowisku.

Źródło i zdjęcia: Śnieżka

CZYTAJ WIĘCEJ

Industrialna aranżacja jadalni z marką Dekoral
Mieszkanie to czy fabryka? O urządzaniu wnętrz w stylistyce industrialnejDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej