Strona główna | RealizacjeWyraziste kolory ścian. Ciekawe aranżacje wnętrz

Wyraziste kolory ścian. Ciekawe aranżacje wnętrz

Wyraziste kolory we wnętrzu dodają mu energii i sprawiają, że w świecie zdominowanym przez biele i szarości, wnętrze takie staje się bardzo oryginalne. Zapada w pamięć na tle podobnych do siebie monochromatycznych przestrzeni. Żywe kolory pobudzają, budują nastrój radości i zabawy.
Wśród kolorowych ścian poprawia się witalność, rodzi dobry humor. Ale wyraziste kolory to także te ciemne, bardziej "dostojne". Jakie zatem barwy i zestawienia wybrać, aby wnętrza nabrało wyrazistego charakteru? Oto, co radzą eksperci farb Śnieżka.

Czerwień

Czerwony to bardzo pobudzający kolor. Motywuje i zagrzewa do działania. Podnosi ciśnienie krwi i poprawia apetyt. Mocna, soczysta czerwień może być drażniąca w dużych ilościach, ale są osoby, które bardzo dobrze czują się, gdy mają ją wokół siebie.

Jeśli nie należysz do nich pamiętaj, że oddziaływanie czerwieni na procesy fizjologiczne można zniwelować stosując odcienie bordowe lub ceglane. Ich działanie nie jest tak intensywne, ale wciąż sprawiają, że wnętrze o takich ścianach odbierane jest jako ciepłe i energetyczne. Czerwienie dobrze komponują się z szarościami, bielą, czernią, a także ciemną zielenią i granatem.


Pomarańcz

Pomarańczowy także sprawia, że wnętrze kipi energią. Uważa się, że to barwa pobudzająca kreatywność. Na ostateczny efekt wpłynie odcień, jaki wybierzesz. W każdej wersji dobrze zestawić pomarańcz z granatem. Razem pięknie się komponują.


Żółty

Żółty kolor od pewnego czasu króluje w stylizacjach. Pasuje do nowoczesnych, młodzieżowych wnętrz, świetnie wygląda w aranżacjach industrialnych i soft loftowych. Wprowadza do wnętrza radosny, słoneczny klimat.


Zieleń

Zieleń ma wiele odcieni, od soczystego koloru  świeżej trawy po kolor khaki. My proponujemy jej szmaragdowy odcień. Barwa ta jest piękna, szlachetna i działa kojąco na zmysły, jednocześnie nadając wnętrzu wyrazistość. Dobrze komponuje się z szarościami, grafitami i brązami.


Granat

Granatowy to świetny kolor dla mniej odważnych osób, które jednak chciałyby trochę uciec od bieli, kremów i szarości. Granat zastosowany w przepełnionym nimi wnętrzu sprawi, że pokój nabierze oryginalności, zyskując jeszcze więcej elegancji. W pokoju z dodatkiem granatu łatwo o wypoczynek i uspokojenie zmysłów.


Turkus


Turkus, czyli miks zieleni i błękitu. Zastosowany na ścianach w swej intensywnej postaci, zdominuje wnętrze, dlatego dobrze rozplanować jego użycie z umiarem - na jednej, wybranej ścianie, i dopełnić dodatkami w tym kolorze. Turkus dobrze wygląda w otoczeniu beżów, brązów, bieli. Nadaje wnętrzu południowy, morski klimat, dlatego jest lubiany przez osoby, które dużo podróżują i chcą mieć wspomnienie wakacji na co dzień w domu.


Fiolet

Jeszcze jednym kolorem wartym polecenia, lubianym szczególnie przez kobiety, jest fiolet. W zależności od zawartości czerwieni, może być to kolor pobudzający lub wyciszający. Na ścianach dobrze sprawdzi się raczej zimny odcień – nadając wnętrzu elegancję i medytacyjny spokój. Fiolet dobrze prezentuje się w otoczeniu bieli i szarości. Mile widziane są też wszelkie srebrne dodatki.

Stosowanie we wnętrzu wyrazistych kolorów wymaga wyczucia i znajomości zasad, jakimi rządzi się koło barw oraz wiedzy o wpływie barw na samopoczucie i fizjologię. Warto w tym przypadku trzymać się zasady "less is more", czyli mniej znaczy więcej. W razie wszelkich wątpliwości (a tych nawet w doborze kolorów tzw. bezpiecznych jest sporo) warto skonsultować swoje wyobrażenia z doświadczonym projektantem lub skorzystać z aplikacji, dzięki której można zobaczyć jak pomieszczenie będzie wyglądało w różnymi kolorami ścian.

Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej