Strona główna | AktualnościAplikacja Wizualizer 3.0 - jak wybrać kolor na ściany?

Aplikacja Wizualizer 3.0 - jak wybrać kolor na ściany?

Choć malowanie ścian jest jednym z prostszych remontowych zadań, to samo zaplanowanie kolorystyki jest decyzją, z którą nierzadko nosimy się długi czas. Kompletowanie palety barw, w której wykończone będzie nasze mieszkanie, wymaga dopasowania do mebli, podłóg i drzwi. Z pomocą przychodzi aplikacja, dzięki której zobaczymy wszystkie kolory farb na naszych ścianach jeszcze przed malowaniem.

Kolorystyka, którą się otaczamy, niewątpliwie wpływa na nasze samopoczucie. Z tym wyborem pozostaniemy na dłuższy czas, a co za tym idzie - musimy być do niego w pełni przekonani. W doborze pomogą nam dedykowane narzędzia do wizualizacji odcieni farb. Dobrym przykładem jest Wizualizer 3.0 - aplikacja od Dekoral. Jest ona dostępna z poziomu przeglądarki.

Pierwszym krokiem jest wybór zdjęcia. Możemy skorzystać z obecnej bazy zdjęć lub wgrać własną fotografię przedstawiającą pokój, który zamierzamy remontować. Następnie przechodzimy do kroku Wybierz kolory i klikamy na te, które chcemy rozważyć. Na tym etapie można pobierać różnorodne odcienie - nie musimy później wykorzystać wszystkich.

Teraz wystarczy przejść do kroku Maluj. Tu możemy wybierać poszczególne kolory z wcześniej przez nas wyselekcjonowanych. Po kliknięciu w konkretny odcień najedźmy kursorem na zdjęcie, wybierzmy powierzchnię, którą chcemy pomalować (bez problemu możemy zaznaczyć zarówno ściany, jak i sufit). Jeśli na fotografii jest zauważalny kontrast pomiędzy ścianami, warto pomalować każdą z nich na inny kolor.

Kiedy uzyskamy już efekt, który przypadł nam do gustu, możemy przejść do kroku Podsumowanie. Program wskaże nam konkretne odcienie, jakich użyliśmy. Wypisze także te, które ostatecznie nie zostały wykorzystane. Dzięki temu łatwiej będzie nam przygotować listę zakupów. Wizualizację możemy zapisać na dysku, przesłać do znajomego lub udostępnić na Facebooku i Pintereście.

Źródło i zdjęcie: Dekoral

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaaranżuj wnętrze nie wychodząc z domu - Dekoral Wizualizer 2.0
Dekoral udostępnił Wizualizer 3.0DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Wiosenne porządki: ocieplanie fasad otynkowanych

Coś się kończy, coś się zaczyna. Schyłek okresu grzewczego jak zwykle zbiega się w czasie z budzącą się do życia wiosną oraz początkiem sezonu budowlanego. To kwitnący czas dla wykonawców, których kalendarze pęcznieją od kolejnych zleceń na izolację lub termomodernizację domu. A że inwestorzy w dalszym ciągu chętnie stawiają na klasyczne fasady otynkowane, warto przypomnieć sobie zasady poprawnego ocieplania ścian metodą lekką mokrą, znaną też jako ETICS. Czytaj więcej