Strona główna | AktualnościOkna w wieży opactwa Westminster w Londynie w kolorach AkzoNobel

Okna w wieży opactwa Westminster w Londynie w kolorach AkzoNobel

AkzoNobel dostarczył produkty do prestiżowego projektu, jakim było pomalowanie farbami proszkowymi ram okiennych w nowej wieży opactwa Westminster w Londynie.


W wieży nazwanej Weston Tower jest 500 okien, a każda rama okienna jest zabezpieczona powłokami proszkowymi Interpon firmy AkzoNobel. "Jako niekwestionowany lider w dziedzinie farb proszkowych jesteśmy bardzo dumni z tego, że przyczyniliśmy się do realizacji tak znaczącego projektu w miejscu, które stanowi ważną część historii Wielkiej Brytanii" - powiedział Tomasz Kluczewski, dyrektor regionalny na Europę Północną w firmie AkzoNobel Powder Coatings.

Obok znajduje się galeria związana z diamentowym jubileuszem królowej, a położona jest w miejscu, które nigdy wcześniej nie było otwarte dla publiczności. Dr John Hall, dziekan Westminsteru dodał, że widoki z wieży zapierają dech w piersiach. "A dzięki wystawie odwiedzający mogą teraz uzyskać znacznie lepszy wgląd w życie i historię opactwa, niż kiedykolwiek wcześniej" - stwierdził.

Galeria została oficjalnie otwarta przez królową latem tego roku. W przestrzeni wystawowej znajduje się ponad 300 cennych pamiątek królewskich i religijnych, z których wiele jest pokazywanych po raz pierwszy. Dostęp do galerii prowadzi właśnie przez nową wieżę, która została zaprojektowana przez Ptolemy Dean Architects. Jej ramy okienne pokryte są lakierem Interpon D2525 Anodic Bronze i podkładem BPP600. System ten zapewnia idealne dopasowanie koloru i długotrwałą ochronę. "Powłoka proszkowa była bardzo łatwa do nałożenia, a wydajność farby znakomita" - skomentował wykonawca powłok Andris Valters z firmy Hereford Coatings.

Opactwo Westminster to jeden z największych kościołów świata, który co roku odwiedza ponad dwa miliony wiernych i gości.

Źródło: AkzoNobel
Zdjęcia: Alan Williams


CZYTAJ WIĘCEJ

Wysokospecjalistyczna technologia firmy AkzoNobel wykorzystana w przygotowaniu bolidu Formuły 1
AkzoNobel zaprasza start-upy i scale-upy do wspólnego malowania lepszej przyszłości
AkzoNobel prezentuje najnowsze kolory farb DuluxDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej