Strona główna | AktualnościWysokospecjalistyczna technologia firmy AkzoNobel wykorzystana w przygotowaniu bolidu Formuły 1

Wysokospecjalistyczna technologia firmy AkzoNobel wykorzystana w przygotowaniu bolidu Formuły 1

Już 25 marca w Melbourne (Australia) rozpoczyna się wielkie ściganie - sezon rozpoczyna Formuła1. Dla AkzoNobel to ważny czas, ponieważ wśród wielu bolidów, będzie nowy samochód zespołu McLarena, który został przygotowany przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii w obszarze powłok firmy AkzoNobel.

Nowy bolid został zaprezentowany w Nevarra (Hiszpania) w lutym br. na oficjalnym przedstawieniu samochodu przez zespół McLarena. Bolid jest w kolorze MCL33, Papaya Spark, który to po raz pierwszy był wykorzystany w 1968 roku, zgodnie z decyzją założyciela Bruce'a McLarena.

"To jest kolejny kamień milowy w naszym zaangażowaniu w dostarczanie najnowocześniejszych innowacji" - powiedział Peter Tomlinson, Dyrektor Automotive and Specialty Coatings AkzoNobel. "Wspaniale jest współpracować z partnerem takim jak McLaren, to jest już dziesięć lat wspólnej pasji do technologii i osiągania wspaniałych rezultatów."

Zespół McLarena wykorzystuje powłoki firmy AkzoNobel
, aby zapewnić kolor, ochronę i wysokie wyniki - wszystkie niezbędne elementy wyścigów F1. Innowacyjne systemy powlekania dostarczone przez firmę umożliwiły zespołowi McLaren Formula 1 znaczne zmniejszenie całkowitej masy i skrócenie czasu produkcji o ponad 50%.


"Współpraca z AkzoNobel jest przykładem tego, jak długotrwałe partnerstwo może kreować innowacyjne pomysły oraz inspirować inżynierów i naukowców" - skomentował Jonathan Neale, Dyrektor Operacyjny McLaren Technology Group. "Rozwiązania technologiczne, jakie wprowadziła firma AkzoNobel, będą kluczem dla budowania naszej konkurencyjnej pozycji."

Dodatkowo Neale dodał: "Nieustannie dążymy do osiągnięcia określonych zysków: od dziesięciu lat współpracujemy z AkzoNobel, posiadamy wiedzę i zaufanie, aby wspólnie opracowywać innowacyjne pomysły, wspierać nasze zespoły techniczne, aby tworzyć odważne rozwiązania oraz wysokiej jakości wykończenia w bolidzie, który obrazuje nasze nieustanne dążenie do doskonałości."

Nowe systemy powłokowe AkzoNobel oferują wiele korzyści w zakresie wydajności i trwałości, takich jak najnowsza technologia gruntowania pod wpływem UV, niska gramatura, barwna powłoka na bazie wody i superszybki lakier bezbarwny - wszystko to przy znacznie zmniejszonych emisjach. Marka Sikkens - lider w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań w zakresie farb samochodowych - pomogła firmie McLaren stać się liderem zrównoważonego rozwoju w nowym sezonie Formuły1.

McLaren i AkzoNobel ściśle współpracują od 2008 roku, kiedy to AkzoNobel po raz pierwszy stał się oficjalnym dostawcą rozwiązań lakierniczych dla zespołu McLaren F1. Od tego czasu McLaren od zawsze używa marki premium Sikkens firmy AkzoNobel dla swoich samochodów F1.

Inżynierowie McLaren Racing oraz specjaliści AkzoNobel zajmujący się badaniami i rozwojem będą kontynuować ścisłą współpracę w zakresie dalszych inicjatyw, aby osiągać jak najlepsze wyniki.

Źródło i zdjęcie: AkzoNobel
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej