Strona główna | AktualnościTermiczna Osłona Podproża eliminuje mostki termiczne poniżej poziomu posadzki

Termiczna Osłona Podproża eliminuje mostki termiczne poniżej poziomu posadzki

Zakład Stolarki Budowlanej CAL, polski producent jednych z najcieplejszych na rynku drzwi zewnętrznych, stale udoskonala rozwiązania zabezpieczające przedsionki domów przed chłodem. W ostatnim czasie firma zaprezentowała innowacyjne rozwiązanie o nazwie Termiczna Osłona Podproża, które eliminuje mostki termiczne poniżej poziomu posadzki. TOP wyróżnia skuteczność działania i nieskomplikowany sposób montażu.
Model Termicznej Osłony Podproża firmy CAL

Stosowany przez większość ekip montaż drzwi na gotowej posadzce nie rozwiązuje problemu strat ciepła poniżej progu, czego konsekwencje w postaci zwiększonych kosztów ogrzewania ponosi w późniejszym czasie właściciel domu. Dobrze zamontowany próg eliminuje mostki cieplne pod posadzką i zatrzymuje ciepło w przedsionku, dzięki czemu jego ogrzewanie może okazać się niepotrzebne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz montażystów firma CAL opracowała Termiczną Osłonę Podproża (TOP), która została zgłoszona jako wynalazek nr P402608 do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej - od początku roku 2013 TOP chroniony jest patentem.


Łączenie bloku Termicznej Osłony Podproża z progiem drzwi

Termiczna Osłona Podproża to autorskie rozwiązanie CAL-a wprowadzające pod próg drzwi zewnętrznych dodatkowy materiał termoizolacyjny. Ułatwia ono proces montażu drzwi i podnosi stabilność ich konstrukcji. Wykorzystanie w TOP systemowych poszerzeń proponowanych przez producenta progu gwarantuje jego łatwe i skuteczne połączenie z podstawą drzwi oraz możliwość wpięcia hydroizolacji. Przestrzeń pomiędzy plastikowymi poszerzeniami w TOP wypełniona jest blokiem z twardego polistyrenu spienionego. Tak przygotowany zestaw stanowi zwartą i bardzo wytrzymałą podwalinę drzwi. Co ważne, materiał termoizolacyjny TOP sięga poniżej poziomu jastrychu, co skutecznie eliminuje mostki cieplne pod progiem. Zastosowanie Termicznej Osłony Podproża zachowuje pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo drzwi.


Przykręcenie progu i Termicznej Osłony Podproża do belki montażowej

Blok Termicznej Osłony Podproża powinien mieć długość równą szerokości zewnętrznej drzwi. Należy go podpiąć do progu, po czym zainstalować w kanale montażowym na wypoziomowanej i przykręconej do fundamentu belce lub konsoli. Całkowita głębokość montażu TOP wynosi 80 mm od górnej powierzchni podłogi. Po dokładnym ustawieniu, zamocowaniu do ścian i sprawdzeniu działania drzwi, całość TOP, łącznie z progiem, należy przykręcić do podłoża. Producent progu przewidział w tym celu specjalny kanał do wkrętów mocujących, który przykrywa listwa z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego. Odpowiednie przymocowanie TOP i progu wyklucza wszelkie możliwe ruchy oraz przesunięcia konstrukcji. Folia hydroizolacyjna, będąca uzupełnieniem zestawu, chroni podproże przed zgubnym wpływem wody. Tak zamontowany próg jest szczelny, nie trzeszczy i nie przemarza. Materiały zastosowane do produkcji TOP są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu nie odkształcają się nawet pod wpływem dużego ciężaru, na przykład nacisku kół samochodu (cecha przydatna w garażach).


Schemat montażu Termicznej Osłony Podproża
  • Termiczna Osłona Podproża
  • Producent: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
  • Cena wg producenta: od 123,00 zł brutto
Źródło i zdjęcia: Zakład Stolarki Budowlanej CAL

CZYTAJ WIĘCEJ

Mostki termiczne w elewacji
Bezpieczne izolacje termiczne
Izolacja termiczna stropów
Izolacja termiczna ścian a mikroklimat wnętrza
Prawidłowa izolacja termiczna poddasza użytkowego
Termoizolacja posadzek - jak wybrać najlepszą?DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej